Sporto ir fizinio aktyvumo nauda žmogui

Privalumų užsiimti sportine veikla yra labai daug – nuo fizinės būklės, išvaizdos iki įrodytos psichinės sveikatos pagerėjimo.

Svarbu nepamiršti, kad sportas nemažai naudos suteikia žmogaus psichikai ir sielai. Tam nebūtina kopti į kalnus ar kasdien nuvažiuoti 15 km dviračiu. Gerai emocinei savijautai dažnai užtenka pasportuoti savo malonumui, pasirenkant labiausiai patinkančią sporto šaką ar pasivaikščioti porą valandų gryname ore. Be to, sportuojant mažėja streso hormonų (adrenalino ir kt.) ir daugėja endorfinų (laimės hormonų), kurie mažina skausmą, kelia nuotaiką, turi įtakos mūsų elgsenai, emocijoms, atminčiai bei miegui.

Esmė yra dalyvauti sporto renginiuose, tačiau laimėti – išties labai džiugu. Nesvarbu, ar varžomasi su savimi, ar su kitais, bet sportuojant visada siekiama tam tikrų rezultatų ar iš anksto užsibrėžtų tikslų. Kiekvienas sportininkas džiaugiasi pasiektais rezultatais – tiek laimėjęs pirmą vietą tarptautinėse varžybose, tiek prieš bendradarbį baro smiginio turnyre. Sportuojantis žmogus laimi prieš vakarykštį „aš“.

Be abejo, sportas ugdo valią, ryžtą, užsispyrimą ir gerina atmintį, tai padeda labiau susikaupti ir efektyviau atlikti užduotis. Sportuojant auga savivertė bei gebėjimas geriau kontroliuoti savo kūną. Žmogaus tiek fizinė, tiek psichinė savijauta pagerėja, kai jis tinkamai ir nuosekliai sportuoja.